Jak vyrobit krém z bambuckého másla?

Patříte-li k milovníkům přírodních produktů, jistě jste se už setkali s bambuckým máslem. Víte ale, jak vyrobit krém z bambuckého másla, který lze použít na celé tělo včetné pleti? Zapomeňte na drahou kosmetiku, tento recept je velice jednoduchý.

Ingredience pro výrobu krému z bambuckého másla

90 ml bambuckého másla
60 ml mandlového oleje (případně jiný rostlinný olej)

Postup, jak vyrobit krém z bambuckého másla

Krok č. 1 - Výběr ingrediencí
Díky postupu, jak vyrobit krém z bambuckého másla, budete mít dennodenně zajištěnou prvotřídní péči pro vaši pokožku. Bambucké máslo neboli shea butter i rostlinné oleje mají na pokožku velice příznivý vliv. Kromě toho, že jí navrací vláhu, dodávají pružnost a hebkost, pomáhají zamezit jejímu stárnutí. A protože pro pokožka jsou nejlepší kvalitní suroviny, dejte přednost BIO produktům, ve kterých není žádná chemie.

Krok č. 2 - Míchání
Na výrobu krému z bambuckého másla neboli šlehaného ší si připravte vodní lázeň, ve které bambucké máslo nechte rozpustit. Poté jej odstavte a za stálého šlehání elektrickým šlehačem pomalu přilívejte k bambuckému máslu olej. Ideální je mandlový, ale stejně tak můžete vyzkoušet i jiný rostlinný olej. K oblíbeným patří například jojobový nebo kokosový olej. Jestliže budete chtít krém z bambuckého másla ještě vylepšit, můžete do něj přidat kapku éterického oleje.

Krok č. 3 - Chlazení a šlehání
Jakmile budete mít směs na krém z bambuckého másla hotovou, dejte ho na minutu do mrazáku. Poté přibližně stejnou dobu krém šlehejte. Tento postup je zapotřebí opakovat tak dlouho, dokud krém opět nezíská pevnější konzistenci. Vzhledem k vlastnostem bambuckého másla můžete tento krém na tělo i pleť uchovávat při běžné pokojové teplotě.

Autor: Kateřina Doul

AutorKateřina Doul
Blog-datum12.6.2017