Spalovače tuků - volte jejich důsledně a používejte s rozumem

Velmi často skloňováné téma cvičení, hubnutí, zdravý životní styl, držení různých diet, rozličné způsoby shazování nadbytečných kil a pod. je v naší společnosti velmi aktuální. Jedním ze způsobů jak dosáhnout požadovaného účinku při hubnutí je použití spalovačů tuku.

O co vlastně jde a jak spalovač funguje?
Chcete-li vybrat ten nejlepší spalovač tuků, nejdůležitější věcí je pochopit princip jak fungují. Spalovače tuků jsou obvykle kombinace povzbuzujících prostředků, jako je například kofein nebo synefrin a přírodních bylin. Spalovač tuku obecně obsahuje přesně vypočtený poměr ingrediencí které mírně zvyšují tělesnou teplotu a metabolismus, čímž zvýší energetický výdej, potlačují chuť k jídlu a přímo podporují spalování tuků pomocí esenciálních mastných kyselin. Některé spalovače regulují hormony štítné žlázy nebo podporují činnost enzymů zodpovědných za trávení sacharidů, to znamená, že můžeme zkonzumovat větší množství sacharidů, aniž by se to projevilo na naší váze.

Co se týče užívání spalovače tuků, pokud se rozhodnete užívat ho dlouhodobě, užívejte ho v dvoutýdenních cyklech, to znamená, že 14 dní užíváte spalovač a 14 dní si dáte volno. Spalovače je nejlépe užívat ráno, případně dopoledne nebo před tréninkem. Spalovač tuku je velmi efektivní, pokud se chcete zbavit přebytečného tuku avšak zcela bez tréninku a bez úpravy stravy to nepůjde. Rozdíl je také mezi spalovači tuků určených pro ženy a spalovači tuků pro muže. Ženský organismus je citlivější na změny než mužský. Většina žen pomaleji hubne a také nabírá svalovou hmotu, proto jsou spalovače velmi dobrým doplňkem zejména pro dámy. Některé fungují výborně, ale některé jen velmi slabě. Pozor je třeba dávat zejména na toleranci - tak jako u jiných látek, i zde platí, že tělo si na doplňky může zvyknout a jejich účinky nebudou tak výrazné jako na začátku užívání.

Chcete-li dosáhnout co nejlepší účinek spalovačů tuku, ideální je mít nejen pestrý stravovací plán, ale i pestrý pohyb. Nejlépe uděláte, když jakýkoliv pohyb, který máte nyní, před zahájením užívání spalovačů, zdvojnásobíte. Pokud si kladete otázku, který spalovač tuků je nejvhodnější, nejefektivnější a nejlepší, rozhodně volte ten, který je vyroben výhradně z přírodních surovin. Právě tyto spalovače tuků jsou vhodné pro ty, kteří se snaží pomocí nich i zhubnout a zbavit se nadbytečného tuku.

Je třeba si však uvědomit, že spalovače tuku "pouze" pomáhají odbourávat tuky a vyrýsovat vaši postavu. Nejsou to však žádné zázračné pilulky, které vás z večera do rána zbaví nadbytečného tuku a udělají vám postavu modelu či modelky. Spalovače jsou opravdu jen doplňky, základem je vždy cvičení a strava. Neexistuje totiž žádný zázračný produkt, kterým byste zhubli během pár dní. Pokud se rozhodnete pro spalovač tuků jako výživový doplněk a myslíte to se svým zdravým zcela vážně, výběr nejvhodnějšího spalovače právě pro vás, byste měli svěřit do rukou odborníkům na danou problematiku. Hodně se píše, mluví o mnoha druzích spalovač tuku, o jejich efektivitě, vhodnosti, atd., Ale někdy může jít čistě jen o marketingový tah. Abyste zbytečně nevyhazovali peníze za něco, co vám nepomůže a možná naopak, uškodí, poraďte se například s odborníkem na zdravou výživu či výživové doplňky. Pokud již budete mít ve výběru spalovače tuků jasno, nezapomeňte k jeho užívání přidat dostatek pohybu a volbu správné stravy. Jen tak dosáhnete požadovaný účinek a vaše námaha nevyjde nazmar.

Autor: Šárka Stuchlíková

AutorBeáta Rampáková
Blog-datum24.7.2017
ČlánkyLinie