Účinky gravioly

Podpora imunitního systému
Doplňky stravy s obsahem výtažků z gravioly pomáhají podporovat imunitní systém. Pro zaznamenání efektivního účinky je vhodné užívat gravisu alespoň po dobu dvou až tří měsíců. Díky přirozené podpoře imunitního systému se hodí i pro urychlení léčby nachlazení. Její užívání je vhodné například i po ukončení léčby s antibiotiky.

Snižování cholesterolu a vysokého krevního tlaku
Pozitivní vliv má pravidelné užívání šťávy z gravioly na snižování vysoké hladiny špatného cholesterolu. Při kombinaci s ozdravením jídelníčku se dají zaznamenat i výsledky se snížením vysokého krevního tlaku. Graviola nabízí více pozitivních účinků a velkou výhodou je jistě fakt, že se jedná o čistě přírodní látku.

Pozitivní vliv na trávení
Vnitřní užívání výtažků z gravioly ve formě tablet, ale i šťávy má pozitivní dopady na zdraví jater a trávení. Odvar pomáhá zmírňovat křeče. Vhodná je i při dietě, protože snižuje hladinu krevního cukru v krvi, což pomáhá odolávat přehnaným chutím na nevhodné potraviny.

Zkoumaný pozitivní efekt při léčbě rakoviny
Graviola obsahuje speciální látky zvané acetogeniny, které jsou předmětem zkoumání vědců. Snaží se zjistit, jestli se skutečně jedná o možnou podporu při léčbě rakoviny. Tyto látky by měly působit na rakovinné buňky a zabraňovat jim v možnosti vytváření energie, což vede k jejich nemožnosti se šířit a snad i postupnému zániky. Zatím se jedná víceméně o alternativní léčbu, ale vypadá to, že by výzkum mohl být na dobré cestě a graviola by se mohla stát důležitou rostlinou na poli lékařství.

Autor: Šárka Stuchlíková

AutorŠárka Stuchlíková