Allnature Lichořeřišnice větší bylinné kapky 50 ml

Až z horských oblastí v Jižní Americe pochází lichořeřišnice větší, rostlina známá v Evropě od roku 1684 díky zámořským plavbám a objevům. Jako první objevili úžasné účinky lichořeřišnice indiáni, ale až dnešní věda prokázala vysoký obsah flavonoidů isoquercitrinu a kampferolu, hořčičné silice a také vitaminu C. Všechny tyto prokazatelně účinné látky jsou významné pro léčbu zánětů spojených s onemocněním dýchacích cest a akutními i chronickými záněty močových cest. Lichořeřišnici dnešní moderní medicína označuje jako přírodní antibiotikum. Stejně tak je dle studií vhodné užívání tinktury při léčbě antibiotiky, kdy napomáhá jejich účinku, síle a rychlosti působení a zároveň reguluje nežádoucí přemnožení některých kmenů bakterií, což bývá běžný vedlejší efekt orální antibiotické léčby na naší mikroflóru. A pokud vás trápí padání vlasů, určitě potěší i další studie, které uvádějí silné působení lichořeřišnice větší na zastavení jejich padání.

Při vysokých dávkách lichořeřišnice může dojít k nechutenství nebo nevolnostem, které po snížení dávky ustupují. Jiné vedlejší účinky rostliny nebyly pozorovány.

Upozornění:
Doplněk stravy. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící ženy. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

Dávkování:
3x denně 1-2 ml (15-30 kapek), nepřekračujte doporučené denní dávkování. Podávejte v jedné fázi ještě 10 po vymizení příznaků.

Složení:
voda, jemný líh (obsah lihu je minimálně 35 obj. % alk.), Lichořeřišnice (Tropaeolum majus) standardizovaný extrakt.

Obsah:
50 ml

1 dávka (1-2 ml) 40 - 80 mg extraktu lichořeřišnice, denní dávka (3x denně) 120-240 mg extraktu lichořeřišnice.

Výrobce:
Allnature s.r.o., Březhradská 148, 503 32 Hradec Králové, Česká republika.