Arganový olej

Arganový olej se vyrábí z plodů stromu Argania Spinosa, který roste pouze v jihozápadní části Maroka. V současnosti arganový olej patří mezi nejcennější a nejdražší oleje používané v kosmetickém průmyslu.

Použití tohoto vzácného oleje je opravdu rozmanité. Arganový olej je známý svými omlazujícími účinky na pleť, vlasy a nehty. Pleti dodává hydrataci, tím zabraňuje vysoušení pleti a tvorbě vrásek. To vše díky vysokému poměru přírodních látek, které obsahuje. Zpomaluje stárnutí, udržuje mládí a vitalitu. Rovněž pomáhá k prokrvení tkání a snižuje riziko vzniku celulitidy, která trápí převážnou většinu žen v každém věku.

Jelikož se arganový olej vyznačuje schopností posilovat vazivo a napínat pokožku, ta pak působí přirozeně zpevněná a dodá tak obličeji mladistvý vzhled. Arganový olej není mastný, přesto pomáhá zvlhčovat a regenerovat suchou a poškozenou pokožku, pomáhá také odstranit přebytečný olej z mastné pleti. Obecně platí, že arganový olej zlepšuje texturu pleti a zanechává ji jemnou a vláčnou.

Arganový olej je přímo lahůdkou pro naše vlasy. Využívá se při výrobě mnoha šamponů a vlasových zábalů. Roztřepené konečky, suché a polámané vlasy nejsou pro tento olej problémem. Arganový olej na vlasy vytváří bariéru mezi vlasy a škodlivými faktory, jako je např. sluneční záření a sušení teplým vzduchem. Má i vnitřní použití. Pár lžiček oleje denně může udělat hotový zázrak s naším organismem. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, což preventivně působí proti vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Olej je dokonce prevencí proti nádorovým onemocněním. Posílí lymfatický a nervový systém a zpomalí průběh závažných onemocnění, jako je například Parkinsonova choroba.

Jaké jsou tedy účinky tohoto "marockého zlata?" V nabídce je jich hned několik:
• působí jako antioxidant
• působí na tvorbu kolagenu a elastinu
• má omlazující účinky a působí revitalizačně na pokožku
• redukuje vrásky, jizvy, ekzémy, lupénku a akné
• obnovuje hydro- lipidovou vrstvu pokožky
• vyživuje a posiluje nehty a vlasy, zabraňuje jejich vypadávání
• vhodný na masáže při revmatismu
• snižuje vznik artritidy
• preventivně působí proti nádorovým onemocněním


Autror: Beáta Rampáková

Chovatelské potřebyPsi
AutorBeáta Rampáková
Blog-datum25.11.2016
ČlánkyKrása, Zdravá strava