Detoxikační nápoje

Kdy má detoxikace smysl?
Hlavní otázkou tedy je, kdy je vhodné detoxikovat. Mezi nejvhodnější období patří jaro a podzim, kdy se mění roční období a organismus si na to musí zvyknout. Zařazení detoxikačního režimu s maximálním důrazem na kvalitu a prospěšnost přijímaných potravin nastává i ve chvíli, kdy jsme si dlouho dopřávali nezdravé jídlo a je na čase vrátit se zpátky do zdravého režimu. I když se tyto striktní režimy mohou jednat jako poměrně náročné, nemusíte vždy provádět právě radikální formu detoxikace.

V zásadě postačí, pokud se více zaměříte na svůj jídelníček a zařadíte hodně prospěšných potravin a přírodních látek, jejichž přirozeným efektem je podpora látkové výměny a zefektivnění práce střev a vylučovacího systému. Častým příznakem, že potřebujete očistu organismu, může být únava, špatná nálada a celková nechuť do víceméně veškerých činností. Tyto signály jsou jasnou zprávou, že je něco špatně a je nutné provést změnu. Ta se může týkat právě například stravy a s ním spojené detoxikační kůry.

Jak na detoxikační dietu
Detoxikační dieta spočívá hlavně ve vyřazení nezdravých potravin. Obecně můžeme říci, že se jedná o zpracované potraviny, polotovary, smažené pokrmy a sladkosti. Po odstranění všech těchto jídel nám zůstanou přirozené potraviny, hlavně tedy ovoce a zelenina. Pro ještě větší efekt si můžeme pomoci přírodními šťávami. Ty jsou bohaté na vitamíny, antioxidanty a další nesmírně prospěšné látky. Zároveň neobsahují žádná chemická dochucovadla nebo sladila. Jedná se zejména o šťávu z aloe vera, která podporuje přirozenou obranyschopnost a je vynikajícím bojovníkem proti nežádoucím bakteriím a virům. Vhodná je i šťáva z Acai berry, která je bohatá na obsah důležitých minerálních látek a antioxidantů pro zpomalení procesů stárnutí a efektivní odstraňování volných radikálů vznikajících jako vedlejší produkty při běžných pochodech uvnitř našeho organismu.

Jak funguje detoxikace organismu

Detoxikace organismu má za cíl vyčistit tělo od škodlivých látek a toxinů přijímaných nejen v potravě, ale i ze vzduchu a případně i vody. Bohužel se přijímání těchto látek nejde naprosto vyhnout, ale naše tělo si s nimi v zásadě dokáže velmi dobře poradit. Hlavní detoxikační jednotkou jsou ledviny a játra. Zde se odbourává téměř většina všech potenciálně nebezpečných látek, které jsou vylučovány močí, případně se ukládají do tukových kapiček, kde jsou neškodné a čekají, až opět dojde k jejich rozložení a následnému odstranění. To souvisí mimo jiné i s celulitidou, která je tvořena právě těmito tukovými kapičkami obsahujícími toxické látky, kdy je jejich zpracování a vyřešení tohoto problému odloženo na pozdější dobu.

Speciální detoxikační kůry

Bio Vegan detoxikační kůra patří mezi ty, které se vyplatí. Nejedná se o žádný umělý elixír, který vás má zázračně vyléčit, ale obsah vlákniny, minerálů a vitamínů se postará o to, že tělo zesílí natolik, aby si bylo schopné poradit se všemi nebezpečnými látkami a efektivně se jich zbavit. Tato detoxikační kůra neobsahuje žádné chemické látky a je založena skutečně na přírodní bázi, což je pro samotnou očistu naprosto ideální. Podobně jsou na tom i detoxikační kapsle navržené přesně tak, aby obsahovaly vyvážený poměr všech nezbytných minerálů, vitamínů a látek podporujících výměnu a přirozenou očistu.

Pro vylepšení zdraví vašeho organismu a očištění se od toxických látek je možné do jídelníčku zařadit i 100 % šťávu z rakytníku, která je doslova nabitá vitamíny. Chybu neuděláte, ani když zařadíte prášek ze zeleného ječmene. Ten je možné konzumovat buď samotný rozmíchaný ve vodě nebo ho přidat do zdravého smoothie s ovocem a zeleninou. Jedním z hlavním přírodních léčitelů je ostropestřec mariánský, který je neocenitelný pro detoxikaci jater. Výborným doplňkem stravy proti překyselení organismu a přirozenou neutralizaci a stabilizaci běžných procesů je chlorella.

Tato mořská řasa kromě detoxikačních účinků pomáhá i snižovat hladinu cholesterolu a je vhodnou prevencí proti vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Všechny tyto doplňky výživy nezapomínejte doplnit kvalitní zeleninou, ovocem, zdravými tuky a zdroji bílkovin pro zajištění optimální výživy i při zvýšeném výdeji energie.

Tip: Detoxikujte se pravidelně se zdravými recepty plnými kvalitních surovin s báječnou chutí!

 

Konzumací zdravých potravin a pravidelnou pohybovou aktivitou dosáhnete zdravého a správně fungujícího organismu, který nepotřebuje žádné detoxikační kůry. Snažte se na své zdraví myslet každý den a uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe. Navíc spokojené a zdravé tělo vypadá krásně a je odolnější proti projevům stárnutí. S tím souvisí i výběr správné kosmetiky, kdy je opět dobré vsadit na ověřené značky, které využívají přírodní výtažky a přirozené látky.


Autor: Šárka Stuchlíková

Chovatelské potřebyPsi
AutorŠárka Stuchlíková
Blog-datum10.1.2016
ČlánkyLinie, Zdravá strava