Homeopatie - mýtus či všelék?

Homeopatie je léčba, která je v současnosti velmi potřebná, protože lidé stále více trpí chronickými zdravotními problémy. Dokáže léčit příčinu nemoci, ale to, co je příčinou onemocnění, je často chápáno nesprávně. Homeopatii lze aplikovat při jakýchkoliv zdravotních fyzických či duševních problémech.

Některé zlé jazyky tvrdí, že homeopatika, homeopatické léky neobsahují podle fyzikálních a chemických zákonů žádnou hmotnou příměs léčivé substance a z toho důvodu jsou zcela neúčinné. Přesto, existuje řada důkazů o tom, že homeopatické léky účinné jsou a dokáží působit v některých případech tam, kde selhává klasická medicína.

Nejlepším a nejčastějším důvodem, proč používat homeopatikum / homeopatika je ten, že dokáže/í vyléčit bez škodlivých vedlejších účinků a jsou vhodné pro všechny věkové kategórie- od malých dětí až po seniory. V současnosti stále více maminek sahá po homeopatikách pro děti právě proto, že nemají nepříznivé vedlejší účinky jako klasické léky. Pozitivní výsledky při léčbě dětí jsou zaznamenány u mnoha nemocí. Jsou to například onemocnění jako chudokrevnost, novorozenecká žloutenka, zánět spojivek, různé alergie, kolika dětí, zácpa, bolesti uší, růst zubů, nevolnosti při cestování, záněty dýchacích cest, zvětšené mandle, záchvaty pláče u dětí, poruchy spánku a celkový neklid, infekce močových cest, noční pomočování, záchvaty zlosti, strach u dětí, rýma, chřipka, prevence před těmito chorobami a jiné. V souvislosti s dětmi používají často homeopatická léčiva i kojící maminky na podporu tvorby mléka, nebo na jeho zastavení při odstavování dítěte.

Homeopatika mohou být velmi dobrým pomocníkem i při podpoře a posílení naší imunity. Základním slovem pro dobře fungující imunitní systém je slovo rovnováha. Jde o rovnováhu mezi zátěží a odpočinkem, tedy přiměřenou stimulací a ponecháním času na regeneraci. Homeopatie je jedinečný léčebný systém, který umožňuje zlepšit stav imunitního systému ve více rovinách. V každé lékárně jsou dnes běžně dostupná různá homeopatika, doporučuje se však konzultace s nějakým odborníkem-lékařem, který je problematice homeopatie otevřený a přístupný.

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie je přesvědčen o tom, že nemoci lidí nejsou způsobeny žádnými látkami, ale jsou pouze narušením duchovní síly oživující lidské tělo. Je třeba získat co nejúplnější obraz o nemocném člověku, protože podle filozofie homeopatie je třeba léčit člověka, který má nemoc, a ne nemoc samotnou. Ať už patříme, nebo nepatříme k příznivcům homeopatické léčby, nelze jí upřít fakt, že něco na ní bude pravdivé. Minimálně je to skutečnost, že homeopatie nemá žádné vedlejší účinky, které by byly škodlivé pro náš organismus jako klasické léky. Možná by nám uměli podat důkazy ti z nás, kteří se již s tímto typem léčby setkali a vyzkoušeli ji na vlastní "kůži".

 

Autor: Beáta Rampáková

Chovatelské potřebyPsi
AutorBeáta Rampáková
Blog-datum11.11.2016
ČlánkyZdraví