Homeopatika: Jak to funguje?

Co jsou homeopatika?
Homeopatické léky využívají přírodní účinné látky. Slouží jako náhrada běžných chemických léků. Jejich výhoda spočívá v tom, že nemají žádné škodlivé vedlejší účinky a jsou vhodné pro všechny bez rozdílu věku. Zařazují se i v období těhotenství, kdy bývá většina běžných léků nedoporučována až zakazována. Homeopatické léky nevyvolávají alergické reakce a nejsou toxické pro játra a ledviny. V zásadě se používají látky rostlinného či minerálního původu. Výjimkou však nejsou ani látky z hmyzu, hadích jedů a z jiných živočišných produktů. Hodí se pro léčbu širokého spektra různých onemocnění i v rámci prevence či posílení regenerace organismu.

Homeopatika můžeme rozdělit na monokomponenty, které obsahují jednu účinnou látku. A polykomponentní, které obsahují více účinných látek se společným účinkem a vzájemnou podporou. V obou případech je nutné dodržovat doporučení odborníka a zbytečně neexperimentovat. Při dodržení správných podmínek se mohou dostavit až překvapivě dobré výsledky. Ovšem v případě, kdy na sobě nezačnete pozorovat žádné výsledky, a nemoc nebude ustupovat, je lepší poradit se s běžným lékařem.

Homeopatika na imunitu
Homeopatika se hojně využívají i pro podpoření imunitního systému. Jedná se o známé látky, jako je například Echinacea. Ty pomáhají stimulovat přirozenou tvorbu imunitních protilátek, které aktivně vyhledávají problematické molekuly a likvidují je. Pokud jste užívali antibiotika nebo máte tendence k častým onemocněním, mohou být homeopatika dobrým řešením. Pomoci mohou i česnekové kapsle, speciální multivitaminy pro podporu imunity, nebo i zelený ječmen v podobě prášku. Do kategorie homeopatik se dá teoreticky zařadit všechno s pozitivním dopadem na lidský organismus a hlavně imunitní systém, co zároveň neobsahuje uměle vyrobené chemické látky.

Je dobré využít homeopatika pro děti?
Výhodou homeopatický léků je to, že je mohou užívat i děti. Absence vedlejších účinků a téměř nulové vyvolávání alergických reakcí z nich dělá ideální léky i pro menší děti. Vždy je ale nutné poradit se s odborníkem, který vám doporučí, jaká látka a jaký typ homeopatika je pro daný případ nejlepší. Při používání homeopatických léků se nevytváří rezistence na antibiotika, ale u vážnějších nemocí je obecně lepší konzultovat postup s lékařem. Spolehlivost účinku někdy stojí před možností vedlejších účinků a hodně záleží na tom, o jakou nemoc se jedná.

Nejlepší prevencí onemocnění je správná strava
Dostatečný příjem minerálních látek a vitamínů se přirozeně stará o to, aby imunitní systém byl funkční a připraven bojovat s nežádoucími jevy v organismu. Cesta za uzdravením tedy začíná u prevence. Když každý den uděláte něco pro své tělo a budete dbát na základy zdravé stravy, nemusíte se nemocí skoro obávat. Dopřávejte si zdravé obiloviny jako zdroj sacharidů pro doplnění energie. Zařaďte porci zdravých tuků v podobě ořechů a semínek. Ty navíc obsahují i celou řadu velmi důležitých minerálů. Vyzkoušet můžete i různé superpotraviny. A hlavně v období zimy zkuste přijímat i doplňky výživy na přírodním principu. Uvidíte, že se vám organismus odvděčí zdravou a správně fungující imunitou.


Autor: Šárka Stuchlíková

Chovatelské potřebyPsi
AutorŠárka Stuchlíková
Blog-datum23.2.2017
ČlánkyZdraví