Jak na mastnou pleť?

Výhodou mastné pleti je, že na rozdíl od suché pokožky stárne pomaleji, neboť má dostatek vlhkosti a tuku. Na druhou stranu má mastná pleť sklony k akné, ekzémům, vyrážkám a dalším nepříjemným obtížím. Proto se dnes podíváme na to, jak se starat o pleť, která má sklony k maštění, aby byla krásná a zdravá.

Příčiny mastné pleti
Za mastnou pletí může stát hned několik možných příčin. Jednou z nich je genetická výbava, kdy mastnou pleť zdědíte po rodičích. Přestože se může na první pohled zdát, že s tím nic nenaděláte, správná péče o pleť a vhodně zvolená kvalitní kosmetika dokážou skutečně zázraky. Kromě dědičnosti však může být mastná pleť důsledkem nezdravého životního stylu, který jde ruku v ruce s nadměrným příjmem alkoholu, kouřením, nezdravou stravou či nedostatkem vitamínů a minerálních látek. Mastnou pletí rovněž nemusíte trpět věčně. Nezřídka se problémy s maštěním pokožky objevují jen ojediněle, a to například při hormonálních výkyvech nebo určitém období v roce.

Projevy mastné pokožky
Mastná pleť se jednoduše pozná na první pohled, a to podle lesklého vzhledu a rozšířených pórů. Mastná pokožka dokáže velmi potrápit nejen v pubertě ale i v dospělosti. Častými projevy spojenými s nadměrným maštěním pokožky je ucpávání pórů neboli tvorba černých teček, vznik akné či různých ekzémů, zanícení a podráždění pleti.

Důležité vitamíny a minerální látky
Krásná pleť je na pohled hladká, svěží a zdravě vyhlížející. Aby tak působila i přirozeně mastná pokožka, je zapotřebí dodat jí živiny, které potřebuje. Příčinou mastné pleti může rovněž být nedostatek vitamínů B2 a B5 či dlouhotrvající stres. Mnohdy se však mastná pleť objeví i díky používání nekvalitní kosmetiky či špatně zvolených kosmetických produktů. Jak už jsme naznačili, osoby s mastnou pletí, by měli do svého jídelníčku zařadit potraviny, které jsou bohaté na vitamíny skupiny B. Nezapomínejte proto obohatit váš jídelníček o ovoce, droždí, vajíčka či listovou zeleninu. A protože příčinou mastné pleti může být i nadměrný příjem tuků, dávejte si pozor na to, co jíte. Zapomeňte na tučná jídla jako sýry, uzeniny či smažené pokrmy nebo nejrůznější sladkosti. Rovněž se snažte omezit solení a dejte raději přednost bylinkám. Mastné pleti taktéž prospěje očistná kúra v podobě ovocných a zeleninových šťáv v kombinaci s osvědčenými superpotravinami. I taková detoxikace má totiž velký vliv na kvalitu a vzhled pokožky. Detoxikaci organismu a zbavení se škodlivin můžete ještě navíc podpořit aktivním pohybem.

Jak mít krásnou pleť?
Při problémech s mastnou pletí je ovšem kromě stravy a pohybu rovněž důležité dbát na výběr vhodných produktů. Věděli jste ale, že maštění pokožky se může zvýšit nejen špatně zvolenými přípravky, ale i v případě dlouhodobých diet či problémů se zažíváním?

 • Kosmetika pro mastnou pleť
  Přestože alkohol vysušuje, nejsou přípravky s jeho obsahem vhodné ani pro mastnou pleť. Alkohol by neměla obsahovat ani pleťová voda. Základem péče o mastnou pleť je hloubkové čištění pleti. K tomu je nejideálnější pleťová kosmetika bez chemie a parabenů, která pokožku nezatěžuje ani nijak nedráždí. Jestliže nechcete šlápnout vedle, přírodní kosmetika obsahuje pouze čisté suroviny, které dodávají pleti maximální množství živin. A nyní k tomu, co na mastnou pleť. Rozhodně zapomeňte na oleje, které pokožku ještě více zmašťují. Na druhou stranu jsou přírodní oleje v přiměřeném množství neodmyslitelnou součástí krémů a dalších kosmetických přípravků, neboť pleť zvláčňují. V případě kosmetiky pro mastnou pleť jsou však obsaženy velmi skromně.

 • Důkladné čištění je základem
  Při čištění pleti je možné používat vodu, která by vždy měla být teplá. Nikdy si však obličej neumývejte příliš horkou vodou. Přestože je čištění zvláště u mastné pleti zásadní, čistěte pleť ideálně dvakrát denně. Pokud byste to s čištěním pokožky přeháněli či byste používali přípravky s alkoholem, který pleť vysušuje, mazové žlázy by na toto podráždění zareagovaly ještě větší tvorbou mazu. K dennímu čištění jsou vhodné především micelární vody, které pleť zbavují nečistot. Kromě toho mají protizánětlivé účinky.

  Abyste pleť ochránili před zanícením či vznikem nepříjemné vyrážky a zároveň se zbavili nečistot a odumřelých buněk, provádějte jednou týdně peeling. Peeling Diet Esthetic, španělské přírodní kosmetiky, zajišťuje, aby pleť byla dokonale čistá, matná a regenerovaná. Účinky peelingu lze ještě podpořit použitím čistící pleťové masky. S přebytečným mazem účinně pomáhá i slupovací maska z černého bambusového uhlí. Kromě aktivního bambusového uhlí je v masce obsažen i panthenol či výtažek měsíčku lékařského, který vyčištěnou pleť zklidňuje.

 • Nezapomínejte na hydrataci
  Vzhledem k tomu, že mastná pleť má tendenci se rychle vysušit, je důležité nezapomínat ani na hydrataci, která dodá pleti potřebnou vláhu. Krém na mastnou pleť by proto rovněž měl být hydratační. Rozhodující ovšem je, aby měl lehkou strukturu a byl dobře vstřebatelný. Příkladem je přírodní krém s hlemýždím extraktem Vit Vit, který pleť osvěžuje, hydratuje, dodává jí pružnost a celou řadu vitamínů. Pozitivní výsledky během užívání krému hlásí i řada žen, které se v recenzích shodují v tom, že krém se dobře roztírá, je lehce vstřebatelný a viditelně pomáhá v boji s mastnotou i akné*.

  Hlemýždí extrakt je rovněž obsažen v Diet Esthetic vit vit gelu, který je vhodný právě pro mastnou a aknózní pleť. Díky svému složení má gel nejen antibakteriální a hojivé účinky, ale rovněž pomáhá stahovat rozšířené kožní póry, vypnout pleť, snížit nadměrnou tvorbu kožního mazu a v neposlední řadě dodat plet matný vzhled.

  *https://pletove-kremy.heureka.cz/diet- esthetic-vit- vit-krem- s-hlemyzdim- extraktem-snail- extract-cream-50- ml/recenze/#section


Autor: Kateřina Doul

 

 

AutorKateŕina Doul
Blog-datum12.5.2017
ČlánkyKrása