Jak se zbavit váčků pod očima?

Kruhy a váčky pod očima

Příčinou proč vznikají, je hromadění tekutiny v organismu. Tento jev může být způsoben mnoha příčinami. Řada lidí volí jako strategii, jak se zbavit tohoto problému, pouze zakrytí make-upem. To však vůbec nic neřeší. Mnohem lepší je zaměřit se na původ problému a snažit se mu předcházet. Prevence vzniku váčků a kruhů pod očima přitom nemusí být tak složitá. Základní principy navíc pozitivně ovlivní zdraví celého organismu.

Stres a nedostatek spánku jsou příčinou nevzhledných kruhů pod očima

Jednou z příčin, proč se naše tělo snaží zadržovat vodu a naše oči jsou oteklé, bývá stres. Během stresu se aktivují hormony podporující preventivní obranné reakce. Jednou z nich je i snaha o udržení co největšího množství vody v těle pro případnou nemožnost jejich doplnění. Porušení přirozené rovnováhy hospodaření s vodou je způsobeno i nevhodnou spánkovou hygienou. Jestliže chodíte spát velmi pozdě a dohromady spíte méně než 7 hodin, nemůžete se divit, že se vám objevují kruhy a váčky pod očima. Zkuste si naplánovat svůj den tak, abyste na spaní měli čas minimálně 8 hodin. Důležité je i zajištění vhodných podmínek ve formě pohodlné postele, tmavé místnosti a snížení hluku. Vliv má i poslední jídlo večer, které by mělo být dobře stravitelné.

Krém na kruhy pod očima a další kosmetika

Dočasným řešením je zakrytí váčků a kruhů pod očima speciální kosmetikou. Řada přípravků má zklidňující a zjemňující účinky. Oční gel s aloe vera pomáhá hydratovat oční okolí, čímž redukuje výskyt otoků a nevzhledného tmavého zabarvení. Praktický je i zpevňující oční roll on s kyselinou hyaluronovou, který pomůže rozjasnit oční oblast a zároveň předchází vzniku vrásek. Péče o oční okolí je velmi důležitá, ale nemůže jít nahradit správný přístup k celému organismu. To, jak vypadá náš obličej a tedy i oční okolí je přímým odrazem našeho zdraví. Když budete o své zdraví pečovat, pravděpodobně se zbavíte i problémy s váčky a kruhy pod očima. Na druhou stranu je ovšem pravda, že někteří lidé jsou k těmto kosmetickým problémům náchylnější kvůli genetickým předpokladům.

Nezapomeňte se důkladně odlíčit!

Kruhy pod očima a nateklá oblast okolo očních víček může být způsobena i ponecháním dekorativní kosmetiky přes noc. Její složení je poměrně zatěžující a pleť kvůli ní nemůže přirozeně dýchat. To mnohdy vede k rychlejší tvorbě vrásek a pleť nepůsobí vůbec svěže. Čistící pleťová kosmetika by měla být součástí výbavy každé ženy. Obličej si omyjte studenou vodou ráno pro rozproudění krevního oběhu. Večer je nutné nezapomenout na opravdu důkladné odstranění dekorativní kosmetiky pomocí správného a šetrného odličovadla. Velmi dobrým účinků dosáhnete s použitím micelární vody, která šetrně odstraní i drobné nečistoty a navrátí pokožce svobodu volného dýchání.

Správná výživa

Kromě používání vhodné kosmetiky hraje roli i to, co jíte. Při nadměrné konzumaci nevhodných a zpracovaných potravin vašemu tělu chybí důležité živiny, což se může projevovat právě i kruhy pod očima. Vsaďte na přírodní potraviny a do svého jídelníčku zařaďte mnohem více ovoce a zeleniny. Vyzkoušejte zdravé recepty a zkuste si, že zdravý životní styl opravdu funguje.

Potraviny bohaté na antioxidanty, jako jsou například goji – kustovnice čínská, chia semínka, acai berry a další, navíc pomáhají projevům stárnutí a blokují škodlivé působení volných radikálů. Správná strava s dostatečným množstvím vitamínů a minerálů má velký vliv na zdraví vašeho imunitního systému a kvalitu spánku. A tohle všechno vede zpátky k problémům s kruhy a váčky pod očima. Když se jich chcete zbavit natrvalo a mít krásný a svěží pohled, nehledejte jednoduché okliky, ale začněte se změnami k lepšímu a zdravějšímu životnímu stylu. Přečtěte si další články, které vám s tím mohou pomoci, a uvidíte, že za čas budete nesmírně rádi, že jste se do toho pustili a vzali své zdraví naplno do svých rukou.


Autor: Šárka Stuchlíková

Chovatelské potřebyPsi
AutorŠárka Stuchlíková
Blog-datum27.2.2017
ČlánkyKrása