Jak si doplnit chybějící kolagen v organismu?

V souvislosti s pojmem kolagen nám nejčastěji napadnou klouby, kosti a celý pohybový aparát. Samozřejmě, je to velmi správná myšlenka, protože kolagen je základní stavební bílkovinou v lidském organismu, která tvoří pojivové tkáně pohybového ústrojí. Má pozitivní vliv na naše tělo, protože podporuje práci buněk tvořících lidské tkáně. Ovlivňuje také vzhled a kvalitu vlasů, nehtů či zubů. Nedostatkem kolagenu vznikají vrásky, celulitida, pokožka je suchá, ztrácí se lesk nehtů a vlasů a začíná nevyhnutelný proces stárnutí.

Existuje více způsobů, jak si tuto vzácnou látku v těle doplňovat. Kromě různých krémů, tělových mlék či doplňků je také možné zásobovat své tělo kolagenem přímo z potravin nebo přijímat látky, které vlastní tvorbě kolagenu napomáhají. Z potravin, které jsou bohaté na kolagen lze zmínit například zelí, tmavozelenou zeleninu, sóju nebo červené ovoce. Vaječný bílek by také neměl chybět v našem jídelníčku, protože obsahuje velké množství kolagenu. Nezapomeňme ani na česnek. Díky kyselině lipoové a taurinu pomáhá obnovit zničený kolagen. Spolu s olivami je také výborným zdrojem síry, která je nezbytným prvkem při tvorbě kolagenu.

Lidé trpící bolestmi kloubů, např. artrózou / degenerativní onemocnění chrupavky kloubu / jistě ocení příjem kolagenu ve formě želatiny, která je na kolagen bohatá. V rámci prevence si tak mohou pochutnat na gumových medvídcích. Důležitá je správná kloubní výživa ve formě kolagenu a glukosaminu / doplněk při kloubní výživě /. Základem úspěšnosti boje s artrózou je tedy kombinace kolagen + glukosamin. Kloubní výživa pomáhá znovu obnovovat vaziva, kloubové spoje, obnovu a regeneraci chrupavek a celkovou lepší pohybovou schopnost, prevenci úrazů a zabránění bolesti.

Pokud jsme se již ocitli ve věku, kdy naše tělo přestalo nebo pomalu přestává produkovat kolagen, potřebujeme se jím zásobovat z jiných zdrojů. Zmínili jsme, že i některé potraviny jsou velmi bohaté na tuto vzácnou látku. Kromě toho, můžeme dodat svému organismu potřebnou dávku kolagenu ve formě tablet nebo Colafitu.

Tablety s obsahem kolagenu posilují krevní cévy a zlepšují jejich elasticitu. Kolagen zesiluje krevní cévy, což zlepšuje krevní oběh v těle. Kolagenové tablety mohou zlepšit pohyblivost kloubů a snížit například bolest z artritidy. Studie prokázaly, že přidáním kolagenu do tkáně chrupavky, je možné podpořit další buňky k růstu. Kromě toho pravidelné užívání kolagenových tablet napomáhá k jemné a vláčné pokožce a také zlepšuje růst a kvalitu vlasů.

Colafit obsahuje čistý kolagen, napomáhá vyživovat, chránit a udržovat klouby, vaziva a šlachy ve zdravém stavu. Je vhodným výživovým doplňkem při artróze a osteoartróze. Colafit je možné koupit ve více baleních, např. 30 kostek, 60 kostek nebo 120 kostek. Užívat třeba jednu kostku denně, nejlépe ráno a minimálně 10 minut před jídlem. Kolagen v této formě je vhodný i pro diabetiky a těhotné ženy či kojící matky. Mohou ho používat i ženy toužící po vyhlazení a omlazení pleti.

 
Autor: Mgr. Beáta Rampáková

Chovatelské potřebyPsi
AutorBeáta Rampáková
Blog-datum28.2.2017
ČlánkyZdraví