Jak si správně mýt vlasy?

Hřeben je základ
Ráno se vzbudíte a běžíte rovnou do sprchy? Zkuste ještě předtím své vlasy rozčesat. I když se vám to zdá jako zbytečnost, věřte, že to má svůj význam. Nejenže tím odstraníte část nečistot a šampon se pak bude lépe nanášet, ale zároveň se vlasy budou méně zacuchávat, což později jedině oceníte.

Nepodceňujte vodu
Důležité je také vlasy pořádně namočit. Pod proudem vody by měly být minimálně minutu, než nanesete šampon. Vlas má strukturu šišky vytvořené z drobných šupinek. Čím déle je namáčen, tím více se rozevírá a nečistoty se s něj tak lépe vymyjí. Co se teploty vody týče, zapomeňte na extrémy, neměla by být ani studená ani horká, ale jednoduše tak akorát příjemná.

Všeho s mírou
Šamponem šetřete. I na dlouhé vlasy často postačí jen malé množství. Spíše než kvantita se tady vyplatí kvalita. A proto vlasy spíše než spoustou šamponu raději umyjte dvakrát. Výsledek tak bude daleko lepší.

Pořádně spláchnout
Opláchnutí šamponu neodbývejte a provádějte jej nejlépe v záklonu. Tak se nejlépe odplaví všechny nečistoty z celých délek.

Nezapomeňte na kondicionér
Na kondicionér nikdy nezapomínejte. Nejenže se vám po něm budou vlasy lépe rozčesávat, ale především kondicionér vlas uzavře a zabrání tak jeho poškození. Nanášejte jej do délek a vyhněte se pokožce.

Pozor na sušení
Péči svým vlasům dopřejte i při sušení. Mokré vlasy v ideálním případě lehce pročísněte jen prsty, případně použijte kartáč. Mějte však na paměti, že mokré vlasy jsou hodně křehké a náchylné k poškození. V každém případě s nimi zacházejte opatrně. Fén při foukání nastavte na střední teplotu, horký vzduch by je mohl zbytečně vysušit.


Autor: Blogerka Na vlastní kůži

Chovatelské potřebyPsi
AutorBlogerka Na vlastní kůži
Blog-datum12.12.2016
ČlánkyKrása