Jak zvýšit libido přirozeným způsobem?

Libidem je myšlena sexuální touha, pohlavní pud či sexuální apetit. Jedná se o pud, kterým si lidská rasa zachovává svou početnost a neustále nové a nové generace. Je tím samozřejmě myšlena i touha na sex, kterým chceme dosáhnout jisté slasti a uspokojení. Vlivem mnoha faktorů se ale chuť ztrácí.

Ztrátu libida mohou vyvolat psychické faktory jako je například stres, konflikty nebo třeba dlouhodobý smutek ale také faktory fyzické, kterými je myšlena únava, nemoc nebo užívání léků.

Jako příznaky nástupu ztráty libida se označuje samotný pokles zájmu o pohlavní styk. Může to mít za důsledek ztráta radosti ze sexu nebo třeba neschopnost dosáhnout orgasmu. Role iniciátora sexu převezme pouze jeden z partnerů. Získává většinou pocit, že toho druhého do něčeho nutí. Sex je bez jakéhosi propojování a sdílení. Dalo by se ho nazvat až nudně stereotypním a rutinním. Fyzický kontakt se ztrácí i v běžném životě – nepřichází polibek při přivítání se, občasné pohlazení nebo jakýkoli jiný dotyk. Dotyčný člověk nemá na sex vůbec myšlenky – sexuální fantazie je mu zcela cizí, a proto se samotný akt odehrává maximálně jednou nebo dvakrát do měsíce. Nesmíme zapomenout zmínit, že se sexuální libido u mužů a žen liší.

Obecně se u žen tvrdí, že sexuální akt vnímají velmi intimně a jsou pro ně důležité něžnosti, sdílení a příjemně naplňující milování. Proto jakékoli problémy mohou podkopat celý vztah a zničit ho kvůli velkému odcizení z obou stran. Je tedy jasné, že vztah, ve kterém žena svou sexuální roli bere jako neuspokojivou povinnost nebo se snaží vyhovět muži, nepovede žádným dobrým směrem. U mužů se snížené libido neobjevuje tak často. Velký vliv na to může mít hlavně obezita a celkově nezdravý životní styl (kouření, alkohol, drogy) a psychické problémy (nízké sebevědomí).

Čím zvýšit libido?
Více než dobrou zprávou může být, že se s nedostatkem sexuální touhy dá vždy něco dělat! Problém se tedy nesmí předem vzdávat, ale začít ho společně řešit. Pomoc může odborník, ale také jednoduché tipy, které najdete níže.

V prvním případě je třeba vysadit prášky – hlavně antikoncepci. Nezapomínejte na uvolnění, které vám může navodit masáž, cvičení nebo například poslech relaxační hudby. Změňte svůj životní styl – najděte si rozptýlení v podobě nového koníčka nebo změňte svůj jídelníček. Nebojte se začít užívat přírodní afrodiziaka jako například guarana, ženšen pravý, maca, granátové jablko, skořice, schizandra, rajská jablíčka, banány, hořká čokoláda, vinná réva, celer, zázvor, hřebíček, bazalka nebo rozmarýn.

Autor: Tereza Župová

Chovatelské potřebyPsi
AutorTereza Župová
Blog-datum12.1.2017