Jsou acai bobule lepší, než borůvky?

Zázračné ovoce
Jak dokládají historické dokumenty, již v 16. století odhalili tehdejší léčitelé nezanedbatelný vliv borůvek na zdraví člověka. Naproti tomu je acai berry v našich končinách sice poměrně čerstvou novinkou, i přesto si však zaslouží svou pozornost.

V první řadě je třeba zmínit, že acai berry je ovoce, které je zdrojem vůbec největšího počtu antioxidantů na světě. Borůvky však nejsou vůbec pozadu. Rovněž obsahují velké množství antioxidantů, a proto obdobně jako bobule acai chrání organismus před volnými radikály, viry a bakteriemi. Borůvky jsou rovněž známé jako zdroj vitamínu C. Ten ovšem nechybí ani v acai berry. Zajímavostí je, že bobule acai obsahují až 40 % vlákniny, která napomáhá správnému zažívání. Od střevních potíží, kolik, průjmů či otrav jídel vám účinně pomohou i borůvky, které mají dezinfekční účinky.

Věděli jste, že sušené borůvky se dokonce používají jako osvědčený lék proti dětským průjmům? Díky tomu, že borůvky pomáhají v těle zadržovat vodu, mají protizánětlivé účinky a navíc pomáhají zmírnit zvracení, jsou skvělým pomocníkem právě při obtížích, jako jsou průjmy či zvracení. Podobně účinný je i borůvkový čaj, a tak není na škodu jej mít vždy po ruce.

Oboje bobule jsou v neposlední řadě známé svými detoxikačními účinky, zbavují tělo škodlivin a zlepšují funkci lymfatického systému. V případě, že se snažíte shodit pár kilogramů, zařaďte acai berry i borůvky do svého jídelníčku. Podpoří činnost vašeho metabolismu a urychlí pálení kalorií.

Acai berry versus borůvky
Jak je vidět, bobule acai i borůvky mají velice blahodárný vliv na náš organismus. Vzhledem k tomu, že oba druhy bobulí jsou zdrojem mnoha vitamínů, minerálů, enzymů a dalších tělu prospěšných látek, je bezpochyby dobré zařadit do svého jídelníčku jak exotické acai, tak i naše borůvky. Ve prospěch borůvek hovoří fakt, že je během letních měsíců můžeme bez problémů sehnat v čerstvé formě a připravit si z nich nejen svěží dezerty či výborné smoothies. A pokud nám zůstanou, stačí je vložit do mrazáku. Mražené ovoce je mimochodem skvělým tipem, jak mít borůvky kdykoliv po ruce.

Naproti tomu acai berry lze konzumovat jak v čerstvé nebo sušené formě, tak i coby doplněk stravy ve formě tablet či prášku. Sušené a mražené ovoce je zvláště oblíbené. Ve prospěch acai prášku hovoří fakt, že jej můžete využít k přípravě netradičních dezertů, koktejlů nebo smoothies. V případě, že se vám nebude chtít nic velkého připravovat, acai prášek stačí smíchat s vodou a výborný a vitamíny nabitý nápoj je na světě.

Obdobně jako borůvky i acai berry můžete ochutnat ve formě džusů, instantních nápojů, v jogurtech či jako pyré. Je tak jen na vaší chuti, v jaké podobě tyto zdraví prospěšné bobule okusíte. Co se týče ceny exotického ovoce, ve srovnání s ostatními doplňky stravy je cena acai berry přiměřená. Zvláště když si vezmete, jak je prospěšné našemu organismu a kolik tak ušetříte za léky.

Autor: Kateřina Doul

Chovatelské potřebyPsi
AutorKateřina Doul
Blog-datum19.12.2016
ČlánkySuperpotraviny, Zdravá strava, Zdraví