Na zrychlený metabolismus má vliv správná životospráva, pitný režim a pohyb

Metabolismus je na biochemické reakci a látkové přeměně závislý. Po příjmu potravy se v těle rozkládají cukry, tuky a bílkoviny. Něco jde do tuku, něco do svalů a zbytek tělo spotřebovává při výdeji energie.


Každý jsme jiný a u každého metabolismus funguje jinak.
Někdo má rychlejší spalování tuků, někdo pomalejší. Diety a trápení hladem metabolismus nikdy nezrychlí. Energie musí z těla ven, jinak se uloží do tukových buněk. U drastických diet vše funguje špatně, tělo si své tuky drží na horší časy. A jakýkoli příjem kalorii pak uloží do tukových polštářů. Při nesprávném hubnutí dochází k úbytku svalů a vzniká jojo efekt.


Důležitá je změna životosprávy, pohyb a příjem tekutin
Pro zrychlení metabolismu je důležitá zelenina, ovoce, vláknina, vitamíny, minerály, bílkoviny, pitný režim, také čištění organismu pomoci detoxikace. Na to je výborný zelený čaj, mate, matcha nebo spirulina a zelené potraviny.

Například:
- Spirulina patří k unikátním zdrojům rostlinných proteinů, takže je ideální pro vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující a osoby v rekonvalescenci. Má navíc i antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, imunitnímu systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě. 
- Matcha je zdrojem aminokyselin, vitamínů, minerálů a vlákniny.
- Yerba maté nedodává tělu pouze energii, ale také spoustu úžasných látek, vitamínů, minerálů a antioxidantů. Za povzbuzující účinky může kofein, theobromin a theofylin.
- Jasmínový zelený čaj ma antioxidační vlastnosti, které mohou nastartovat a zrychlit metabolismus a zároveň podpořit ochranu imunitního systému.

Nezapomínejte na pohyb a určitě nedržte hladovku, jíst se má až pětkrát denně v malých porcích. Snídaně je základ. Pozor na barviva, éčka, konzervanty a přísady. Hodně potravin obsahuje zbytečně moc tuku a cukru. Proto je lepší dát přednost bio kvalitě a tomu, co je přírodní. Přijímejte bílkoviny, kterým se také říká proteiny, pomáhají svalům a zároveň spalují tuky. Každé ráno po probuzení si dejte sklenici čisté vody a snídani, je startovacím motorem pro nový den. Jezte pravidelně, dopřejte si pohyb, spánek, i odpočinek. Snažte se být bez stresu, celkově v pohodě. Jen tak bude vaše tělo správně fungovat.

Autor: Blogerka Michaella