Nechte se rozmazlovat mořskou solí

Pojem mořská sůl není zcela neznámý pro většinu z nás, ale asi ne každý má s ní i osobní zkušenost a předpokládám, že bychom tento druh soli zřejmě nenašli v mnoha kuchyních.
Mořská sůl si však zaslouží naši pozornost, protože je mnohem zdravější než ta naše klasická. Tím hlavním důvodem je zejména nižší obsah sodíku, který našemu organismu až natolik nevyhovuje. Dalším důležitým bodem je i samotné složení. Mořská sůl obsahuje spoustu vitamínů C a A a kromě toho i 26 různých minerálů, z nichž vynikají hořčík, draslík, jód, bróm, vápník, ale i zinek a selen. Za své bohaté složení se určitě stydět nemusí!

Sůl se u některých z nás spojuje i s příjemným léčivým lázní. Na jeho přípravu je právě nejvhodnější mořská sůl, která nám pomáhá uvolnit se a zrelaxovat. Přírodní mořská sůl je známá i tím, že obsahuje méně jódu než klasická stolní sůl, což však není žádný problém, protože denní přísun jódu se dá zajistit z potravin, v nichž se přirozeně vyskytuje - v mořských rybách, mléce, vejcích, ale i některých druzích zeleniny, ovoce a bylinek.

Mořská sůl je i vynikající dezinfekcí vody v bazénu. Při výběru soli do bazénu je třeba se dívat hlavně na její čistotu. Na rozdíl od běžného chloru neprodukuje nepříjemný zápach a nevysušuje pokožku ani vlasy. Je mnohem šetrnější k našemu tělu a nemá žádnou výraznou vůni ani chuť. Mořská sůl také příznivě působí na horní cesty dýchací, čímž uleví i alergikům a astmatikům.

Máme-li problémy s lupy, nebo nás trápí nepříjemné akné, měli bychom sáhnout i v tomto případě po mořské soli. Proč? Sůl stimuluje krevní oběh pro zdravou pokožku hlavy a také absorbuje přebytečný olej a vlhkost, čímž se zabrání vytváření lupů, pomáhá čistit póry do hloubky a tím ničí bakterie, které stojí za vznikem akné a černých teček.

Mořská sůl je důvodem, proč bychom měli dávat přednost pobytu u moře, máme-li k tomu příležitost. Mořská voda je balzámem pro náš organismus, obsahuje 84 životně důležitých prvků, které najdeme i v lidském těle.

Tak jako je sůl nad zlato, i mořská sůl je nenahraditelná díky svému složení. Pokud ji nemáte ještě ve své kuchyni, tak neváhejte a běžte si po ni, tato investice se určitě vyplatí!

Autor: Beáta Rampáková

Chovatelské potřebyPsi
AutorBeáta Rampáková
Blog-datum20.9.2016
ČlánkyKrása