Olej, který pohladí naše tělo i duši

Hroznový olej nebo olej z hroznových jadérek se vyrábí lisováním za studena ze semen hroznů. Olej z hroznových jadérek obsahuje esenciální mastné kyseliny (např. Kyselinu linolovou), jejichž nedostatek může způsobovat například vysoušení pokožky a zároveň jsou zodpovědné za hydrataci a regeneraci buněk. V případě mastnější pleti je schopen zaručit potřebnou hydrataci bez ucpávání pórů, čili pro pleť je hotovým zázrakem.

Hroznový olej je 100% přírodní produkt a neobsahuje ani žádné konzervanty, alkohol, barviva, parabeny, atd. Olej z hroznových jadérek úspěšně snižuje hladinu cholesterolu a předchází onemocněním oběhové soustavy. Jeho účinky na pokožku a vlasy jsou blahodárné. Je účinný v předcházení vráskám, jakož i jejich ošetřování. Díky obsahu kyseliny linolové je úspěšný při ošetření atopického ekzému, při zánětech kůže, jakož i při alergických reakcích pokožky, vyživuje a hydratuje pleť aniž by vytvářel pocit mastnoty. Kromě toho reguluje tvorbu mazu, čímž zabraňuje tvorbě lupů a vypadávání vlasů. Můžeme ho použít i v případě, že se spálíme na sluníčku, chrání nás před UV zářením.

Své uplatnění nachází hroznový olej i ve studené kuchyni při přípravě salátů, marinád a dresinků. Lze jím například provonět maso připravené na olivovém oleji na přírodní způsob. V kuchyni se dá využít i tak, že ho smícháme s jiným druhem oleje. Lze ho přidávat do jogurtů, kefíru a ovocných šťáv. Díky svému vysokému bodu varu 220 ° C je vhodný na smažení a fritování.

Co je možná zajímavostí, že je vhodný speciálně pro pány při holení. Mohou ho použít samostatně, nebo na něj nanést klasickou pěnu. Hroznový olej chrání pokožku při holení a vyživuje ji. Kromě toho pravidelné užívání hroznového oleje zlepšuje zrak, působí preventivně proti šedému zákalu, ochraňuje buňky před nežádoucími vlivy, je velmi dobrou prevencí při onkologických onemocněních, u mužů pomáhá při onemocněních prostaty, při impotenci, u žen snižuje příznaky menopauzy. U pacientů s roztroušenou sklerózou zlepšuje paměť, má také protizánětlivé účinky, zlepšuje obranyschopnost organismu proti stresu, pomáhá proti bolestem a otokům nohou, zpomaluje stárnutí. I přes o něco vyšší cenu, než je cena klasického oleje, je hroznový olej neocenitelným přínosem pro naše zdraví i správný životní styl. Určitě se vyplatí investovat do vlastního zdraví, které nelze ničím nahradit!


Autor: Mgr. Beáta Rampáková

Chovatelské potřebyPsi
AutorBeáta Rampáková
Blog-datum14.2.2017
ČlánkyZdraví