Šípkový olej - skutečný poklad pro pokožku

Když se řekne šípkový čaj, víme všichni, o čem je řeč. Ale šípkový olej? V některých to možná vyvolá nepříliš vábné pocity, ale, jak se říká, zdání klame a tak je tomu i v tomto případě. Pojďme se tedy seznámit s olejem, který nese přívlastek šípkový.

Šípkový olej se řadí do kategorie rostlinných olejů, má zbarvení do červena a získává se ze semen plodů šípku. Šípky byly používány jako léčivo již ve starém Egyptě, u Mayů a Indiánů. Olej si už v té době vyráběly studeným lisováním nebo pomalým vařením. Vytvořili si nekonečné množství vývarů, sirupů, destilátů a éterických olejů, které měly přírodní základ. Tolik k stručné historii a charakteristice šípkového oleje. Posuňme se ale dále v naší zvědavosti v podobě otázek, např. jaké jsou jeho účinky, jak ho používat, kde ho mohu koupit, v jaké formě atd. Pojďme pěkně po pořádku.

Šípkový olej obsahuje množství nenasycených mastných kyselin, zejména gama linolenové a olejové, silný antioxidant lykopen, ale je bohatý i na vitamin A, C a E. Důležité je vědět, že šípkový olej je nejvhodnější pro venkovní použití, a to na pokožku, vlasy, ale i nehty. Je vynikající na hojení kožních jizev, dokonce i starších. Hravě si poradí i s vráskami, pokud nám pokožku už "zdobí" nějaké ty vrásky, klidně můžeme sáhnout po šípkovém oleji, který vrásky zjemní a vyhladí. A to ještě není úplně všechno! Šípkový olej nabízí mnohem více. Kromě schopnosti hojení jizev a vyhlazení vrásek, se může pochlubit i protizánětlivými účinky. Šípkový olej prospěje i lámavým nehtům a osvědčil se i při kožních problémech jako je lupénka, různé ekzémy a pigmentové skvrny. Pokud vás trápí strie, sáhněte po šípkovém oleji, který je určitě zjemní. Lze jej použít místo denního krému díky tomu, že přirozeně zvlhčuje pokožku. Je vynikající na velmi suchou pokožku, a také ideální jako masážní olej. Trápí vás suché nebo zničené vlasy? I s tímto problémem si šípkový olej hravě poradí v podobě kúry na problémové vlasy trpící lupy.

Nejlepší volbou je šípkový olej v bio kvalitě, t. j. 100% čistý, za studena lisovaný. Pokud se rozhodneme pro tento rostlinný olej, je třeba jej používat pravidelně a dlouhodobě, aby se naplno mohla projevit jeho síla.

Ať už nás trápí např. kožní problémy, možná bojujeme se suchými vlasy, lámavými nehty, nebo toužíme po krásné pleti mladistvého vzhledu, šípkový olej je pro nás ideálním řešením!Autor: Beáta Rampáková

Chovatelské potřebyPsi
AutorBeáta Rampáková
Blog-datum7.10.2016
ČlánkyZdraví